Nie daj się zaskoczyć chorobie, daj sobie szansę na zdrowie. Efektem ubocznym mojej walki z rakiem są przemyślenia, którymi tu chcę się dzielić.
Najlepsze Blogi
Blog > Komentarze do wpisu
Po operacji

Jutro wychodzę ze szpitala - w tydzień po operacji. Operacja przebiegła pomyślnie, bez żadnych komplikacji. A każdy dzień po operacji przynosił radość z postępującej poprawy: samodzielne podniesienie się z łóżka i pierwszy spacer nazajutrz po operacji, drugi dzień sprawniejsze poruszanie się - chociaż wciąż z podłączonymi kroplówkami, trzeci dzień po operacji: mogłem już pić i dałem radę zjeść połowę porcji kleiku, czwarty dzień: opróżniłem do końca klei na każdym posiłku, piąty dzień - dostałem już normalne posiłki. Do tego każdego dnia coraz lepsza sprawność ruchowa, mniej obolałe ciało.

Cieszyła też świadomość, że jestem pod bardzo dobrą opieką. W tym miejscu chcę bardzo podziękować tym wszystkim serdecznym ludziom, którzy zajmowali się mną na oddziale, lekarzom, zespołowi operacyjnemu, pielęgniarkom, zwłaszcza tym które zmieniały mi opatrunki - a wszystkie robiły to delikatnie i bezboleśnie, oraz pozostałemu personelowi medycznemu - za troskliwą opiekę i dobrą atmosferę na oddziale.

W poprzedniej notce pisałem o problemach organizacyjnych i podałem pozytywne wzory aż z Australii. Tymczasem doskonały przykład organizacji znalazłem już tu na samym oddziale. Muszę przyznać, nawet jako osoba bardzo krytyczna w kwestiach organizacyjnych, że Klinika Urologii funkcjonuje jak precyzyjna i dobrze naoliwiona maszyna. Więc można. I miejmy nadzieję, że to co udało się wypracować już w mniejszej skali (zapewne też i na innych oddziałach) uda się z czasem wdrożyć w skali całego Centrum Onkologii.

wtorek, 17 marca 2009, z.d.r.o.w.y

Polecane wpisy

  • Olej z wątroby rekina

    Olej z wątroby rekina jest polecany najczęściej jako preparat wzmacniający odporność. Ma jednak szersze dobroczynne działanie, w tym antynowotworowe. Preparat,

  • Medialna grypa

    Dzisiejszy Super Express straszy na pierwszej stronie tytułem „Szczepionka przeciw świńskiej grypie powoduje bezpłodność”. Bardziej dociekliwi czyte

  • Grypa nam niestraszna

    Pani minister Kopacz przekonuje, że nie powinniśmy się obawiać świńskiej grypy, bo jesteśmy dobrze przygotowani (chociaż nie kupiliśmy nawet szczepionek przeciw

Komentarze
2009/03/18 13:05:46
Cieszę się, że wszystko przebiegło pomyślnie, czuć optymizm w Twoich słowach - to chyba najważniejszy element jakiegokolwiek leczenia. Serdeczne pozdrowienia :-)