Nie daj się zaskoczyć chorobie, daj sobie szansę na zdrowie. Efektem ubocznym mojej walki z rakiem są przemyślenia, którymi tu chcę się dzielić.
Najlepsze Blogi
RSS
niedziela, 30 listopada 2008
Więcej rozsądku z tą ekologią
Jako wytrwały zwolennik zdrowego rozsądku nie mogę pominąć milczeniem wywiadu, który ukazał się w dzienniku 'Polska'. W rozmowie zatytułowanej 'Świat potrzebuje więcej ekorozsądku' duńsku ekolog Bjorn Lomberg odpowiada między innymi na pytanie dotyczące GMO:
- Polska zabroniła upraw nasion modyfikowanych genetycznie. Dobrze zrobiliśmy czy źle?
- To zła decyzja. Produkty modyfikowane genetycznie nie są bez wad, ale na pewno mają więcej zalet, są na przykład dużo wydajniejsze od tradycyjnych upraw. Także ich zakazywanie to zła polityka.
W całej Europie wokół modyfikacji genetycznych wyrosło wiele mitów. Ludzie się ich boją - tak samo jak globalnego ocieplenia. Wiele politycznych decyzji jest konsekwencją tego strachu. Ale pamiętajmy, do czego dążymy: naszym celem jest uczynić świat lepszym, a nie ulegać własnym lękom. Aby tak się stało, należy podejmować decyzje opierające się danych naukowych, kalkulacji ekonomicznej i zdrowym rozsądku. One wszystkie przemawiają za GMO.
Polecam wywiad w całości. Można znaleźć w nim więcej przykładów na ślepe uliczki ekologicznego fanatyzmu i spojrzenie na to trzeźwo myślącego ekologa. Warto poznać to spojrzenia choćby po to by nie dać się zwariować firmom, które wykorzystują ekologiczne szaty dla promowania własnych produktów.
17:23, z.d.r.o.w.y
Link Komentarze (1) »