Nie daj się zaskoczyć chorobie, daj sobie szansę na zdrowie. Efektem ubocznym mojej walki z rakiem są przemyślenia, którymi tu chcę się dzielić.
Najlepsze Blogi
RSS
sobota, 07 lipca 2007
Sen

Miałem dziś sen – jeden z tych ciężkich. Z niewiadomych przyczyn męczyłem się próbując dotrzeć na okresowe badanie do Centrum Onkologii. Ostatecznie dotarłem do gabinetu 26, gdzie zwykle miłe panie bardzo profesjonalnie – szybko i bezboleśnie pobierają krew. We śnie pokój był pusty, a na szarym kartonie wymalowany był napis „STRAJK”.

Rano zastanawiałem się, czy przyśniło mi się to dlatego, że bardzo poważnie traktuję badania okresowe, czy dlatego, że już wieczorem myślałem o tym, że jeden z pierwszych wpisów na tym blogu poświęcę właśnie badaniom…

17:31, z.d.r.o.w.y
Link Komentarze (1) »
Dlaczego piszę tego bloga

Nawet najrozsądniejsi ludzie zadziwiająco mało czasu poświęcają tak ważnej sprawie, jaką jest własne zdrowie. Tymczasem jest to najlepsza inwestycja, jaką możemy zrobić.

Zawsze starałem się prowadzić zdrowy tryb życia, ale nie zawsze mi to wychodziło. To kwestia priorytetów. Dopóki nie odczujemy zagrożenia na własnej skórze jest ono zbyt niewymierne by wystarczająco mobilizować do działania.

Czy zdarzało Ci się ignorować niepokojące objawy, odkładać badania z braku czasu ? Większości, w tym również mi - często.

Zmieniło się to kiedy musiałem zmierzyć się nowotworem. Stoczyłem ciężką, ale zwycięską walkę. Teraz moje priorytety są ustawione inaczej. A tym czego się nauczyłem chcę dzielić się z innymi. Mam nadzieję, że może to komuś pomóc. 

17:02, z.d.r.o.w.y
Link Komentarze (4) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5